V kapitole Lidská touha po zlatě se pojednává o člověku, který více než polovinu života dře. Popisovaný člověk vyrábí ty nejlepší vozy ve městě, ale nejspíš si za ně nenechává dosti zaplatit. Podobnou situaci můžeme vidět dnes a denně kolem sebe.
Jednoho dne, v polední pauze, se zastaví a už se mu nechce zpět do práce. Kolem jeho dílny jde jeho přítel a nerozumí, proč nepracuje. Když ho tak potkal, rád by si od něj půjčil dva zlaťáky. Dělník mu je nepůjčí, protože je sám nemá. Tak akorát s penězi vychází. Muž, kterému se nechce dál pracovat na vozech, vybídne svého přítele, aby šli diskutovat o tom, jak se mít lépe. Chtějí se mít líp, protože si moc dobře uvědomují, že žijí v nejbohatším městě na světě. Jejich diskuze je konstruktivní a má smysl. Přijdou na svého starého kamaráda, který je nejbohatším můžem široko daleko a rozhodnou se za ním zajít pro radu. Budou od něj žádat rady, jak se stát úspěšným a finančně nezávislým.
Ještě ten den s sebou vezmou i další přátelé, kteří jsou na tom stejně jako oni a vydají se za nejbohatším mužem v Babylóně.
Příště si sdělíme tu nejdůležitější myšlenku, která byla nejbohatším mužem v Babylóně sdělena.
Seznam všech kapitol knihy:
- 1. kapitola: Lidská touha po zlatě
- 2. kapitola: Nejbohatší muž v Babylónu
- 3. kapitola: Sedm zásad
- 4. kapitola: Seznamte se s bohyní štěstí a lásky
- 5. kapitola: Pět zákonů o zlatě
- 6. kapitola: Babylónský bankéř
- 7. kapitola: Babylónské hradby
- 8. kapitola: Obchodník s velbloudy
- 9. kapitola: Z Babylónských hliněných tabulek
- 10. kapitola: Nejšťastnější člověk
- 11. kapitola: Historický přehled
BeTitanium.com
Zdroj: George S. Clason: Nejbohatší můž v Babylóně. Pragma, 2002. 135 s. ISBN 80-85387-30-1.